Попелиця велика злакова

Попелиці, тлі або тлеві (Aphidoidea) — надродина маленьких рослиноїдних комах.

Їхні розміри становлять від 1 до 10 мм завдовжки. Зараз відомо приблизно 4 тис. видів попелиць, що класифіковані по 10 родин, з них близько 250 видів є небезпечними шкідниками сількогосподарських та садових культур.Попелиці належать до однієї з найбільших груп комах, ротовий апарат яких — хоботок колючо-смоктального типу. З його допомогою комахи проколюють навіть тверді рослинні покриви і добираються до поживного соку, яким вони й харчуються.Численні види клопів живляться тваринною їжею і проколюють покриви тіла тварин і навіть людей, проте, на відміну від них, попелиці рослиноїдні.

Хоботок попелиці складається з 4 «стилетів», захованих у «піхвах». Середній «стилет» утворює 2 канали: по одному з них витікає слина, через інший вбирається рідка їжа — рослинні соки. Попелиці своїм хоботком протикають верхній шар рослин і смокчуть їхні соки.

Окремі види поглинають більше соків, ніж їм потрібно для живлення. Надлишок цукру неперетравленим виводиться назовні, що споживається мурахами. Багато попелиць викликають хворобливі зміни тих частин рослин, на яких вони перебувають.

Попелиці здатні розмножуватися нестатево - шляхом партеногенезу, коли незапліднені яйця розвиваються в тілі матері, і молодь з'являється у вигляді мініатюрних копій батьківської особи. При перенаселенні чи інших несприятливих обставинах попелиці можуть відкладати яйця, з яких розвиваються крилаті самці і самки, що розселяються на нові місця.

Рекомендовані товари

close

...

зараз ... oС

вітер ... м/с

вологість ... %

тиск ...