Однією з основних проблем сучасного фермера є фальсифікат насіння. Завдяки сучасним технологіям підробити голограми та інші відзнаки на пакуванні не є проблемою. Через нестачу знань, які б дозволили більш грамотно обирати посівний матеріал фермери мають через це збитки. Саме фальсифіковане насіння є причиною поганих сходів, низької врожайності та поганої якості врожаю.
У цій статті ми розкажемо вам, яких заходів треба вдіяти щоб не купити фальсифіковану продукцію.
- Щоб мати уявлення про загальну картину цін на продукцію, перегляньте вартість на сайтах виробників або торгових площадках. В першу чергу-ціна нижче, ніж на ринку є завжди підозрою. Якісне висококласне насіння не може бути дешевим, оскільки на його випробування,тестування, дослідження компанії витрачають колосальні кошти.
- Купуйте насіннєвий матеріал тільки в офіційних дистриб'юторів. Кожна компанія-оригінатор має своїх дистриб'юторів і обізнана про недобросовісних продавців або підробок насіння;

- Завжди перевіряйте усю можливу інформацію про виробника/ дистриб’ютора у мережі Інтернет чи через ЗМІ. Досить часто можна знайти інформацію про негативний досвід аграріїв, відкриті кримінальні провадження тощо.

- При покупці вимагайте Сертифікат, який засвідчує сортові якості насіння та Сертифікат, який засвідчує посівні якості насіння. До продажу не може пропонуватися насіння сорту, котрий не занесено у Державний реєстр сортів рослин придатних для поширення в Україні; Оригінальна продукція має повний пакет супроводжуючих документів, виробник має бути включеним до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, який є на офіційному сайті Мінагрополітики.


- Підробка зазвичай представляє собою дешеві вітчизняні гібриди/сорти, запаковані у фірмові мішки.
- Як правило підроблене насіння фарбується неякісною фарбою, яка осипається.
- На мішках можуть бути голограми, роздруковані на кольоровому принтері.
- Номерні знаки можуть бути однаковими, або не відповідати сорту тощо; Вони мають інший шов, неправильно нашиту етикетку.
- Зберігайте етикетки від продукції. Ці дані дадуть змогу вам переконатися в оригінальності придбаного насіння. Там обов’язково вказані компанія-виробник, культура, назва сорту чи гібриду, маса чи кількість насінин у мішку, номер партії відповідно до сертифікату та індивідуальний номер етикетки, визначений державним підприємством «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції


- Ознаки пакування оригінальної продукції:
- Мішок повинен бути добре склеєний/ рівно прошитий, текст і малюнок - нанесені акуратно. Фарба не повинна залишати відбитки на руках і розмиватися при попаданні вологи.
- тривимірне зображення-голограма (зі зразком можна ознайомитись на сайті компанії. Будь-які відхилення можуть свідчити про підробку);
- QR-код(при наявності), який дозволить через мобільний додаток провести легку перевірку;
- індивідуальний номер (кожен мішок має свій унікальний серійний номер, який не може повторюватись);
